Informācija par sertifikātiem

Information on the Global Organic Textile Standard (GOTS)  KAS IR GOTS? Globālais Organiskā Tekstila Standarts (GOTS), ir pirmais starptautiskais standarts, kas pieprasa ievērot striktus bioloģiskos UN sociālos standartus visā tekstila ražošanas ķēdē. Kas nozīmē, ka vismaz 70% šķiedru no GOTS sertificētā tekstila jānāk no sertificētām un kontrolētām bioloģiskajām lauksaimniecībām vai sertificētām bioloģiskajām lopkopībām. Veicot turpmāko izejvielu pārstrādi ir jāievēro stingri bioloģiskie un sociālie standarti. Vairāk informācijas lasiet GOTS oficiālajā mājas lapā www.global-standart.org

Šajā video par GOTS ir īsi un kodolīgi paskaidrots, ka nepietiek tikai ar to, ka produkta ražošanā tiek izmantotas organiskās kokvilnas šķiedras un viss, bet gan ir jāņem vērā pilnīgi visa ražošanas ķēde, no organiskās kokvilnas izaudzēšanas uz lauka, tās novākšanas- videi un cilvēkam draudzīgā veidā, nogādāšanas līdz pārstrādes punktiem maksimāli efektīvi un visbeidzot ar gatavu produktu realizēšanu, ievērojot stingros GOTS noteikumus, lai gala rezultātā varētu iegūt produktu, kurš ir maksimāli tīrs, bez ķimikālijām un kaitīgām krāsvielām, un kuru ražojot tiek maksimāli saudzēta daba.

Ja vēlies iegūt vairāk informācijas, apskati dokumentālo īsfilmu par GOTS!

Attēlā īsi un uzskatāmi salīdzināta konvenciālās kokvilnas T-krekla ražošana ar GOTS sertificētas organiskās kokvilnas T-krekla ražošanu, izpēti un analizē!

 

Mēs piedāvājam un turpināsim papildināt mūsu veikala klāstu ar augstākās pakāpes GOTS sertificētiem organiskās kokvilnas audumiem, kuru sastāvā ir vismaz 94% organsikas šķiedras.

 

Attēlu rezultāti vaicājumam “oeko tex” OEKO-TEX ® standart 100 (ŠVEICE)

Ir visā pasaulē saskaņota, neatkarīga testēšanas un sertifikācijas sistēma, kas dibināta 1992. gadā kā starptautiska tekstīliju ekoloģijas izpētes un testēšanas asociācija, lai veiktu testēšanu un sertifikāciju priekš:

  • neapstrādātiem tekstila produktiem;
  • puspabeigtiem tekstila produktiem;
  • gataviem tekstila produktiem,

visos to pārstrādes posmos un līmeņos,  arī pārbaudot visus tajos izmantotos materiālus. Izstrādājumu piemēri, ko var sertificētneapstrādātas un krāsotas/gatavas dzijas, austi un adīti audumiaksesuāri, piemēram, pogas, rāvējslēdzēji, šušanas diegi vai etiķetes, dažādu veidu gatavi izstrādājumi (visu veidu apģērbi, sadzīves tekstili, gultas veļa, frotē izstrādājumi un daudz kas cits).

Oeko-Tex Standart 100 kontrolē trešā puse:

  • vērtē kaitīgās vielas
  • publiski pieejami testēšanas standarti
  • testē:
    - neatļautās vielas, piemēram, kancerogēnas
    krāsvielas;
    - vielas, kuras ierobežo likumdošana,
    piemēram, formaldehīdu;
    - vielas, kuras tiek uzskatītas par
    kaitīgām, bet likumdošana tās vēl
    neierobežo, piemēram, pesticīdus,
    alerģiskās krāsvielas;
    - krāsu noturību un ādai draudzīgu pH
    līmeni;
  • visam izstrādājumam- no diega līdz
    uzdrukām- jāatbilst Oeko-Tex Standart 100 noteiktajiem standartiem;
  • nosaka 4 produktu klases (jo tuvāk ādai, jo
    stingrākas prasības):
    - izstrādājumi bērniem līdz 3 gadu
    vecumam Oeko-Tex Standart 100 Class 1
    - izstrādājumi, kas tuvu ādai, piemēram,
    apakšveļa Oeko-Tex Standart 100 Class 2
    - izstrādājumi, kas tālāk no ādas,
    piemēram, mēteļi Oeko-Tex Standart 100 Class 3
    - mājas tekstilizstrādājumi, piem.,
    aizkari, galdauti Oeko-Tex Standart 100 Class 4

Vairāk informācijas iegūsi, apskatot oficiālo mājas lapu www.oeko-tex.com

Mūsu piedāvātajos audumos Oeko-Tex Standart 100 Class 1 sertifikāts garantē nepiesārņojošu un videi draudzīgu krāsvielu izmantošanu.

 

kbA Baumwolle marķējums apliecina to, ka produkta ražošanā ir aizliegta ķīmisko mēslošanas līdzekļu, defoliantu un sintētisko pesticīdu lietošana. Tāpēc neapstrādātai kokvilnai ir ļoti zems alerģijas potenciāls un tas ir maigs uz ādas. Neatkarīgi institūti, piemēram, Šveices Tirgus ekoloģijas institūts (SJO) katru gadu kontrolē un sertificē bioloģisko audzēšanu. Attiecībā uz kokvilnu pastāv arī papildu sertifikācijas kritēriji, piemēram, godīga cenu noteikšana un atbilstība sociālajiem standartiem.

Attiecībā uz organisko kokvilnu augsne, uz kuras to audzē, ir jāizmanto trīs gadus bez ķīmiskām vielām. Turklāt audzēšana notiek jauktajā kultūrā un augsekā. Kokvilnas raža tiek ievākta tikai ar rokām. Augsne saņem nepieciešamās uzturvielas no dabīgiem minerālmēsliem, piemēram, kūtsmēsliem un mulčas. Kas pozitīvi ietekmē oglekļa dioksīda emisijas. Tāpat arī nepieciešamo kaitēkļu apkarošanu veic ar ekoloģiskiem līdzekļiem, piemēram, Duftlockstoffen, un nezāļu noņemšanu veic mehāniski. Svarīgs faktors bioloģiskās kokvilnas audzēšanā ir arī sociālais aspekts. Neizmantojot ķimikālijas, laukos strādājošie cilvēki nav pakļauti kaitīgām vielām.

 

Kas ir ISO 14000 sertifikāts?

 

ISO 14000

Kas ir ISO 14000?

ISO 14000 – starptautiski atzītu standartu sērija vides pārvaldības sistēmas izveidošanai organizācijās un uzņēmumos, kuras nolūks ir atbalstīt vides aizsardzību un novērst vides piesārņojumu, sabalansējot šo darbību ar sociāli-ekonomiskajām vajadzībām. ISO 14000 ir viens no pasaulē atzītākajiem vides pārvaldības sistēmu standartiem. Pasaulē pēc šī standarta sertificēto organizāciju skaits šobrīd pārsniedz 21000. Reģistrēšanās atbilstoši ISO 14000 standartiem arvien vairāk tiek pieprasīta uzņēmējdarbībā, sevišķi no Eiropas patērētāju puses.

Vajadzība pēc ISO 14000

Neviena no organizācijām nepastāv vides vakuumā. Ikvienas organizācijas darbību ietekmē virkne ieinteresēto pušu – likumdevēji, apdrošināšanas aģentūras, patērētāji, piegādātāji, uzņēmuma darbinieki un visa sabiedrība kopumā, turklāt katrai no tām ir savas raksturīgas vēlmes un intereses. Savukārt sabiedrībā augošā vides apziņa globālā mērogā iespaido uzņēmējdarbību, jo uzņēmējiem jācenšas izpildīt gan valdību noteiktie likumi, gan patērētāju vēlmes. Starptautiskie standarti palīdz nodrošināt ieinteresēto pušu intereses.

Ko satur ISO 14001?

ISO 14001 ir pamata dokuments ISO 14000 standartu sērijā. Šis dokuments tiek lietots sertifikācijai. Tajā ir sīki izklāstīts kā vides pārvaldības sistēma būtu jādefinē un jāizpilda. ISO 14001 prasa ieviest vides pārvaldības sistēmu. ISO 14001 var attiekties uz visa veida organizācijām, lielām un mazām, jebkurā nozarē, ISO 14000 var attiekties uz visu organizāciju vai tās daļu. Būtisks standarta aspekts ir tas, ka standarts koncentrējas uz nepārtrauktiem uzlabojumiem, kā rezultātā daudzi uzņēmumi paaugstina peļņu.

Vides attīstības pamatnostādnes

Starptautiskajos un vietējos standartos, kā arī likumdošanas aktos tiek iestrādātas un pilnveidotas dzīvotspējīgas un pārskatītas attīstības prasības, attiecībā uz vidi – esošās paaudzes vajadzību apmierināšana tā, lai arī nākošās paaudzes spētu apmierināt savas vajadzības un vēlmes.

Pārskatītas, dzīvotspējīgas attīstības pamatnostādnes ir

  • To resursu, kuriem piemīt dabiska atjaunošanās spēja, izmantojamības līmenim jābūt zemākam, nekā to atjaunošanās līmenim.
  • Tie resursi, kuriem nepiemīt dabiska atjaunošanās spēja, ir jāizmanto pēc iespējas racionālāk.
  • Attīstot tehnoloģijas ir jāņem vērā šo tehnoloģiju iespējas aizpildīt robus, kas rodas, izmantojot resursus, kuriem nepiemīt dabiskās atjaunošanās spējas.
  • Kā alternatīva ir jāizmanto tie resursi, kuriem piemīt dabiskā atjaunošanās spēja, to resursu vietā, kas nespēj atjaunoties dabiskā ceļā.

Ilgtspējīgas attīstības uzturēšanas būtība

Resursu zudums < Resursu atjaunošanās

Sertificēta vides vadības sistēma var sniegt uzņēmumam konkurences priekšrocības pie tiem klientiem, kas ir stingri apņēmušies aizsargāt vidi. Šī sertificētā sistēma apliecina, ka uzņēmumam rūp vides problēmas un visas cilvēces nākotne.

Avots- https://zygon.lv/daliba-projektos/projekts-2/